موضوع: نظرخواهی در خصوص «چشم‌انداز، اهداف و ماموریت‌های کمیته اقتصادی» طرح تهیه ضوابط و معیارهای فنی صنعت آب کشور

 

با سلام و احترام،

    نظر به اهمیت‌ مسائل و ملاحظات مبحث اقتصاد آب در کشور و مشکلات و بحران‏های جدی که در این زمینه از جمله عدم ارتباط مستقیم و کامل بین تعریف مطالعات و چالش‌های اقتصاد آب، فقدان نگاه بلندمدت و آینده‌نگری در مطالعات اقتصاد آب، غفلت از برخی موضوعات مهم و اساسی و نیز فقدان اولویت‌بندی در تخصیص بودجه‌های مطالعات اقتصاد آب، به دنبال داشته است، کمیته‌ تخصصی اقتصادی طرح تهیه ضوابط و معیارهای فنی صنعت آب کشور، در گام جدید از فعالیت خود، با هدف به‌هنگام‌سازی و ارتقای ماموریت و چارچوب‌ کاری، اقدام به تهیه گزارش «چشم‌انداز، اهداف و ماموریت‌های کمیته اقتصادی» نموده که به منظور آشنایی بیش‌تر به پیوست ارسال می‌گردد.

   کمیته مذکور در نظر دارد با بهره‌گیری از دیدگاه‌ها و مشارکت همه ذی‌نفعان و دست‌اندرکاران اعم از دولتی و غیردولتی، فهرستی از ضوابط و راهنماهای موردنیاز را احصاء و اقدام لازم برای تدوین ضوابط مربوطه را به‌عمل آورد. ازاین رو خواهشمند است دستور فرمایید علاوه بر ارائه نظرات اصلاحی و تکمیلی آن واحد در خصوص گزارش ارسال شده، عناوین ضوابط و استانداردهای مورد نیاز و پیشنهادی که ضرورت تهیه آن‌ها از نظر آن واحد احساس می‌شود، نیز در قالب جداول مندرج در انتهای گزارش مذکور حداکثر تا تاریخ 1399/07/16 به این دفتر ارسال گردد.

    همچنین این کمیته در نظر دارد از دیدگاهها و نظرات متخصصان و کارشناسان ذیصلاح در زمینه اقتصاد آب در فرایندهای نیازسنجی، تدوین، بازنگری و نظارت بر استانداردهای آب و آبفا، به صورت غیرحضوری بهره گیرد. به همین منظور در صورت تمایل به همکاری، فرم پیوست را تکمیل و به آدرس waterstandard@moe.gov.ir  ارسال فرمایید.

در صورت نیاز به توضیحات بیش‌تر، سرکار خانم مهندس دشتی با شماره تلفن 88801200 آماده پاسخگویی می‌باشند. امید است با همکاری و مساعدت کلیه دست‌اندرکاران و متخصصین امور آب کشور، بتوان گام موثری در حل معضلات و کاستی‌های موجود برداشت.

 

فرم دعوت به همکاری

چشم‌انداز اهداف و مأموریت‌های کمیته اقتصادی