فراخوان تهیه راهنمای بهبود وارتقاء بهره‌وری آب کشاورزی در شبکه‌های آبیاری و زهکشی کشور

موضوع: تدوین «راهنمای بهبود وارتقاء بهره‌وری آب کشاورزی در شبکه‌های آبیاری و زهکشی کشور»

 
با سلام و احترام،
به آگاهی می‌رساند در راستای شرح وظایف کمیته تخصصی آبیاری و زهکشی طرح تهیه ضوابط و معیارهای فنی صنعت آب کشور، مقرر است «راهنمای بهبود وارتقاء بهره‌وری آب کشاورزی در شبکه‌های آبیاری و زهکشی کشور» با توجه به گزارش شناخت پیوست، در چارچوب نظام فنی اجرایی کشور تهیه و مورد استفاده قرار گیرد. از این‌رو، در صورت تمایل به همکاری در تدوین ضابطه مذکور، ضروری است اطلاعات زیر (طبق فرم‌ پیشنهاد تدوین ضابطه/ استاندارد) حداکثر تا تاریخ 1399/08/14 به آدرس تهران - خیابان ولی‌عصر- ابتدای بزرگراه نیایش- روبروی درب جنوبی پارک ملت- ساختمان وزارت نیرو- طبقه ششم- بال غربی- اتاق 601 ارسال گردد.
هدف و ضرورت تدوین راهنما
دامنه کاربرد راهنما
اسناد بالادستی برای تدوین راهنما
سابقه انجام مطالعات قبلی در خصوص تدوین راهنما
روش انجام کار (متدولوژی تدوین راهنما)
نتایج مورد انتظار از به‌کارگیری راهنما
منابع و مراجع اصلی مورد استفاده در تدوین راهنما
شرح خدمات پیشنهادی تدوین راهنما
برنامه زمان‌بندی
جزئیات تخصص‌ها برای انجام شرح خدمات
مشخصات پژوهشگر اصلی و پژوهشگران همکار مورد نیاز برای تدوین راهنما
در ضمن، تخصص‌های اصلی مورد نیاز بر اساس نظر کمیته شامل: برای پژوهشگر اصلی حداقل 17سال سابقه کار در زمینه؛ مهندسی آبیاری یا آب و خاک با سابقه مفید در مطالعات طرح‌های ملی توسعه منابع آب و خاک، طرح جامع توسعه کشاورزی، بهره‌برداری از شبکه‌های آبیاری و زهکشی  و برای پژوهشگران همکار حداقل 15 سال سابقه کار در زمینه؛ مهندسی کشاورزی با گرایش خاک‌شناسی یا زراعت و اقتصاد کشاورزی با تجربه کارشناسی در طرح‌های ملی توسعه منابع آب و خاک، طرح جامع و توسعه کشاورزی و شبکه های آبیاری و زهکشی، کارشناس علوم اجتماعی یا جامعه‌شناسی روستایی و باغبانی یا ترویج کشاورزی با تجربه همکاری در پروژه‌های توسعه منابع آب و خاک، طرح جامع آب و توسعه کشاورزی، کارشناس بهره‌برداری شبکه‌های آبیاری، میباشند. 
شایان ذکر است کمیته تخصصی مربوطه، پس از بررسی اطلاعات فوق و ارزیابی مشاوران بر اساس فرم پیوست، نسبت به استعلام درخواست پیشنهاد مالی، ارزیابی مجدد مشاوران و انتخاب مشاور نهایی اقدام خواهد نمود.
در ضمن، جهت کسب اطلاعات بیش‌تر می‌توانید با خانم مهندس محرابی با شماره تلفن 81606353 تماس حاصل فرمایید. یادآور می‌شود دسترسی به پیوست‌های مربوطه از طریق وب سایت طرح تهیه ضوابط و معیارهای صنعت آب کشور به نشانی http://waterstandard.wrm.ir  در بخش فراخوان‌ها، امکانپذیر می‌باشد.
 

 تاریخ ثبت : 1399/07/15
  آخرین به روزرسانی :
 کارشناس
 172